İtalya Türkiye Nakliye

İtalya  -Türkiye Nakliye hakkında bilgi almak istiyorsanız:

Telefon : +90324 336 33 34
GSM : +90546 831 7471
E-mail: info@projeglobal.com

İtalya ve Türkiye Akdeniz’e sınırı olan ve bu sınır aracılığıyla Akdeniz üzerinde ortak ticari çıkarları olan iki ülkedir. Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğini destekleyen ülkelerin başında gelen İtalya hem kültürel yakınlık hem de coğrafik yakınlık içinde olduğumuz Akdeniz’e kıyısı olan komşu ülkelerdendir.

İtalya’nın ihraç ettiği ürünleri başında şarap, zeytin ve zeytinyağı, deri ve deri ürünleri, tekstil ürünleri, hazır giyim, tam tahıllı ürünler, mısır, pirinç, narenciye ve meyve gelir. Ayrıca imalat sanayisi gelişmiş olup metal işleme, ayakkabıcılık ve mobilyacılık, ülkenin önemli geçim kaynaklarındandır. Ülkede kobiler çoğunlukla aile şirketidir. Aile şirketlerinin üretim sanayisine yön vermesi Türkiye sanayisi ile benzerlik gösterir.

Avrupa’nın güneyinde yer alan ve Akdeniz’e kıyısı olan İtalya, Türkiye ile uluslararası ticaret yapan ülkelerin başında gelir. 2017 yılında İtalyan Ticaret Odası, Türkiye’yi odak ülke seçmiştir ve bu seçim iki ülke arasındaki ticari ilişkiler açısından önemli fırsatlar yaratmıştır. Türkiye-İtalya arasındaki dış ticaret hacmi her geçen yıl artarak büyümeye devam etmektedir.

Etiketler:,