İtalya Türkiye Nakliye

İtalya  -Türkiye Nakliye hakkında bilgi almak istiyorsanız:

Telefon : +90324 336 33 34
GSM : +90546 831 7471
E-mail: info@projeglobal.com

İtalya ve Türkiye Akdeniz’e sınırı olan ve bu sınır aracılığıyla Akdeniz üzerinde ortak ticari çıkarları olan iki ülkedir. Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğini destekleyen ülkelerin başında gelen İtalya hem kültürel yakınlık hem de coğrafik yakınlık içinde olduğumuz Akdeniz’e kıyısı olan komşu ülkelerdendir.

İtalya’nın ihraç ettiği ürünleri başında şarap, zeytin ve zeytinyağı, deri ve deri ürünleri, tekstil ürünleri, hazır giyim, tam tahıllı ürünler, mısır, pirinç, narenciye ve meyve gelir. Ayrıca imalat sanayisi gelişmiş olup metal işleme, ayakkabıcılık ve mobilyacılık, ülkenin önemli geçim kaynaklarındandır. Ülkede kobiler çoğunlukla aile şirketidir. Aile şirketlerinin üretim sanayisine yön vermesi Türkiye sanayisi ile benzerlik gösterir.

Avrupa’nın güneyinde yer alan ve Akdeniz’e kıyısı olan İtalya, Türkiye ile uluslararası ticaret yapan ülkelerin başında gelir. 2017 yılında İtalyan Ticaret Odası, Türkiye’yi odak ülke seçmiştir ve bu seçim iki ülke arasındaki ticari ilişkiler açısından önemli fırsatlar yaratmıştır. Türkiye-İtalya arasındaki dış ticaret hacmi her geçen yıl artarak büyümeye devam etmektedir.

İTALYA NAKLİYE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

İtalya-Türkiye-İtalya Karayolu Nakliye için gerekli evraklar; Tır Karnesi, CMR Belgesi, FİATA Tesellüm Belgeleri, Nakliyeci Makbuzu şeklindedir. Tır Karnesi’ne sahip olan tırlarımız, ürünlerin teslim ve gümrük aşamalarında daha az prosedürle ve daha hızlı nakliye hizmeti verebilmektedir. CMR Belgesi aslında CMR Anlaşması sonucu oluşan, diğer bir adıyla Karayolu Taşıma Belgesi olarak bilinmektedir. FİATA Tesellüm Belgeleri ise 150 ülkede kabul gören, aracı tarafından teslim alınan ve karşılığında verilen belgedir.

İtalya-Türkiye-İtalya Havayolu Nakliye için gerekli evraklar; Konşimento, Ara Konşimentolar, Kargo Manifestosu havayolu için gerekli evraklardır.

İtalya-Türkiye-İtalya Denizyolu Nakliye için gerekli evraklar; ATR Dolaşım Belgesi, Menşei Şahadetnamesi, Sağlık ve Veteriner Sertifikası, Deniz Konşimentosu, Konsolosluk Faturası şeklindedir. Müşteri temsilcimizle iletişime geçtiğiniz taktirde çıkan ürün, çıkan gümrük, ürünün nerede gümrüğe açılacağı, bir depoya mı yoksa bir müşteriye mi teslim edileceği bilgileri alınıp süreç başarıyla tamamlanmaktadır. Bizlere ulaşın, avantajlı lojistik hizmetlerimizden yararlanın…

Etiketler:,
Custumer Support
Hello
Can we help you?