Proje Global Havayolu Taşımacılığı

Proje Global Havayolu Taşımacılığı

Proje Global, denizyolu ve karayolu taşımacı ile beraber müşterilerine havayolu taşımacılığı da sunuyor! Sahip olduğu güçlü iş ortaklıkları sayesinde ekonomik havayolu taşımacılığı sunan şirket, yüklerin güvenilir bir şekilde karşı tarafa teslim edilmesini sağlıyor. Müşteri ilişkilerine oldukça fazla önem veren Proje Global, başta rezervasyon işlemleri olmak üzere yükleme ve indirme aşamalarını müşterilerine şeffaf bir şekilde anlatıyor.

Proje Global, havayolu taşımacılığını havayolu firmaları ile yaptığı anlaşma sonrasında sunuyor. Adresten alınan yükler, anlaşmalı havayolları ile belirtilen adresin kapısına kadar götürülüyor. Günlük işlem hacmi oldukça yüksek olan Proje Global, kurumsal işletmeler için de oldukça uygun seçenekler sunuyor. Havayolu bağlantısı bulunan her bölgeye kargo gönderimi yapabilirsiniz.

Havayolu Taşımacılığı Kargo Türleri

Havayoluyla taşınacak kargolar;

Genel Kargolar

Özel Kargolar

Tehlikeli Maddeler

olmak üzere üç ana gruba ayrılabilir.

Genel Kargolar Özel bir hizmet veya depolama gerektirmeyen, tehlikeli madde, bozulabilir gıda veya canlı hayvan (özel kargo) sınıfına girmeyen kuru ve temiz kargoya “genel kargo” denir.

Özel Kargolar Özel kargolar, taşınması ve depolanmasında özel işlem gerektiren kargolardır. Bu kargoların taşınması için kabul, etiketleme, yükleme ve istif edilmelerinde özel bir takım kurallar uygulanması gerekir.

Tehlikeli Madde Kargo Tehlikeli maddeler; zehirli, patlayıcı veya alev alabilen maddeler; bu maddeleri ihtiva eden bazı cihazların içinde de bulunabilen zehirli, çözücü veya yoğunlaştırıcı madde içeren makine kısımları; civa doldurulmuş bölümleri bulunan ölçüm cihazları gibi maddelerdir.

Hava Kargo Taşımacılığının Avantajları

Diğer taşımacılık yöntemlerine göre daha hızlıdır.
Zaman tasarrufu sağlar.
Güvenilir bir taşıma yöntemidir.
Çok fazla havaalanı olması sebebiyle, sık erişim sağlanır.
Hava kargo nakliye süresi diğer yöntemlere göre daha kısa olduğu için sigorta primi daha düşüktür.
Kargo takibi imkanı bulunmaktadır.
Hırsızlık gibi olumsuz durum yaşanma olasılığı daha düşüktür.

Havayolu Taşımacılığı İçin Gereken Evraklar

Konşimento, Ara Konşimentolar, Kargo Manifestosu havayolu için gerekli evraklardır. Ülkeler arası ilişkilere ve ürün çeşidine göre evraklara eklemeler yapılabilir. Proje Global Lojistik olarak; hızlı ve güvenilir teslimat, profesyonel araç ve personel kalitesine sahip, markalaşmış, müşterilerine lojistik çözümler sunan bir firmayız. Mersin merkezli ofisimizden müşteri ve ürünün ilgili yere sağlıklı koşullarda ulaşabilmesi için 7/24 ilgilenmekteyiz. Profesyonel bir sisteme entegre edilmiş lojistik hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz lütfen müşteri temsilcimizle iletişime geçiniz.

Etiketler:, , ,
Custumer Support
Hello
Can we help you?